Wojciech Marok zawodnik Juranda Szczytno zajął ósme miejsce w pchnięciu kulą na rozgrywanych w fińskim Espoo Mistrzostwach Europy do lat 23 w lekkiej atletyce.

Marok ósmy w Europie
Wojciech Marok udowodnił, że należy do czołówki europejskiej/fot. archiwum

W niedzielę dobiegły końca rozgrywane w fińskim Espoo Mistrzostwach Europy do lat 23 w lekkiej atletyce. W składzie reprezentacji Polski znalazł się Wojciech Marok, zawodnik Juranda Szczytno. Podobnie jak dwóch innych naszych reprezentantów zakwalifikował się do finału pchnięcia kulą. W nim najlepszym z trójki polskich kulomiotów okazał się Piotr Goździewicz. Zawodnik AZS-AWF Warszawa uzyskał 18.72 i zajął szóste miejsce. Wojciech Marok z wynikiem 18.42 zajął ósme miejsce, a Jakub Korejba z Chemika Kędzierzyn-Koźle był dwunasty (17.69). Mistrzem Europy został Niemic Tizian Lauria (19.80). Drugi był jego rodak Eric Maihofer (19,44), a trzeci reprezentant Kosowa

Muhamet Ramadani (19,20). Polska zakończyła mistrzostwa Europy z dwoma brązowymi medalami. Wywalczyła je męska sztafeta 4X100 metrów (39.06) i Wiktoria Miąso w skoku wzwyż (1.87) W klasyfikacji punktowej biało-czerwoni zajęli siódme miejsce.