Dwa złote medale zdobyła Karolina Piechowicz w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików.

Złota Karolina
Karolina Piechowicz dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium

Zawody odbywały się jednocześnie w trzech miastach: Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie i Ostrowcu Świętokrzyskim (łącznie 767 zawodników).

W zawodach w Gorzowie udział wzięli reprezentanci 45 klubów w tym 4 kluby z naszego województwa: (MTP Kormoran Olsztyn, UKP Jedynka Elbląg, KS Płetwal Szczytno, UKS MOS Ełk). Reprezentująca Płetwala Karolina Piechowicz zdobyła dwa złote medale na 100 i 200 m stylem klasycznym, ustanawiając przy tym dwa rekordy województwa:

- 100 m st. klas. - 1:14,34 (stary rekord - 1:16,39)

200 m st. klas. - 2:40,09 (stary rekord – 2:43,10).

Warto przypomnieć, że Karolina jest już rekordzistką województwa na 50 m stylem klasycznym - 35,11 sek.

Wyniki zawodniczek w Krakowie i Ostrowcu Świętokrzyskim były gorsze od rezultatów reprezentantki Szczytna, tym samym została ona najlepszą żabkarką w Polsce wśród 13-latek na tych dystansach. Na uwagę zasługuje fakt, że wynik na 200 m stylem klasycznym (żabką) jest aktualnie najlepszy w Polsce wśród 13-latek, a na 100 m drugi (gorszy zaledwie o 0,03 s od pierwszego).

Poza tym 2 złote medale szczytnianki pozwoliły ekipie ze Szczytna na zajęcie 6. miejsca w klasyfikacji drużynowej.